Co mamy

Naszymi pierwszymi realizacjami było stworzenie internetowego portalu społecznościowo — informacyjnego — www.zrobmy-to-razem.pl oraz powiązanego z nim forum dyskusyjnego dla osób niepełnosprawnych — www.zrobmy-to-razem.pl/forum. Portal zawiera m.in. aktualności i artykuły ze świata, nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ogłoszenia, aukcje czy randki on line. Natomiast forum to przede wszystkim możliwość poznania innych ludzi, wymiany poglądów, wspólnych doświadczeń.

Na portalu Zróbmy to razem istnieje także możliwość skorzystania z porad on line. Dyżury pełnią psycholog, doradca zawodowy oraz seksuolog.

Obecnie trwają prace nad nową odsłoną portalu Zróbmy to razem. Dzięki uzupełnieniu treści o nowe obszary tematyczne ( m.in. więcej porad) oraz zastosowaniu nowej szaty graficznej i nowoczesnych rozwiązań technicznych, stanie się on jeszcze bardziej przyjazny i pożyteczny dla użytkowników, nie tylko niepełnosprawnych.

Fundacja Shamrock od 2010 roku prowadzi również Szkołę Językową www.szkola-shamrock.pl.
Nauka odbywa się w systemie on line. Oferujemy w jej ramach kursy językowe (m.in. angielski, niemiecki, rosyjski, włoski, francuski, hiszpański) oraz usługi tłumaczeniowe. Kursanci niepełnosprawni mają możliwość uczestniczenia w zajęciach na preferencyjnych warunkach finansowych, korzystając z atrakcyjnej zniżki cenowej (1 lekcja już od 22zł).

Uruchomiona została także strona www.dzieciniepenosprawne.pl oraz powiązane z nią forum.
Przeznaczone one są głównie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Różne wątki tematyczne, specjalistyczne artykuły mają na celu pomoc w rozwiązywaniu małych, jak i większych problemów jakie pojawiają się na drodze wychowawczej.

Nad bezpieczeństwem oraz prawidłowym rozwojem inwestycji informatycznych czuwa nasz własny zespół informatyczny. Jako organizacja non profit jesteśmy uczestnikami programu Google Grants, w wyniku czego oferowana przez nas pomoc może dotrzeć do większej ilości osób. Współpracujemy również z wieloma wolontariuszami, dzięki którym nasze możliwości działania stale się powiększają.

Natomiast specjaliści z różnych obszarów branżowych zatrudnieni w fundacji to tylko i wyłącznie osoby niepełnosprawne, przez co aktywnie uczestniczymy w przełamywaniu powszechnych barier. Niepełnosprawność nie stanowi żadnego problemu — liczą się kompetencje i umiejętności.


Dane rejestracyjne


KRS: 0000331465
NIP: 199-00-87-330
REGON: 160257189

Pomoc prawna

Jesteś osobą niepełnosprawną? Potrzebujesz pomocy prawnej?

Napisz do nas na prawnik@shamrock.org.pl, a my postaramy się rozwiązać Twój problem.


Kontakt do Szkoły Językowej Fundacji Shamrock

Koniecznie przeczytaj

opp1
 • Organizacje pożyteczne społecznie według uznania ministra
 • Dotychczas ogólnie znane były wszystkim zasady dotyczące znalezienia się danego podmiotu trzeciego sektora na liście organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawniającej do zbierania na swoje cele statutowe 1% podatku od obywateli. ... czytaj więcej...
  grant-mini
 • Organizacje pożyteczne społecznie według uznania ministra
 • Dotychczas ogólnie znane były wszystkim zasady dotyczące znalezienia się danego podmiotu trzeciego sektora na liście organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawniającej do zbierania na swoje cele statutowe 1% podatku od obywateli. ... czytaj więcej...
  mieszkanie
 • Czy mieszkania plus będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych?
 • Plany rządu wyglądają ambitnie. Mające powstać mieszkania objęte programem Mieszkania Plus będą nie tylko tanie, ale także nowoczesne i... dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Postawienie tu znaku zapytania nie ... czytaj więcej...

  

  Partnerzy Fundacji Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock