Partnerzy

Sieć bez barier

Strona: siecbezbarier.pl

Zmieniamy świat Internetu, czyniąc go dostępnym i prostszym dla początkujących użytkowników, osób starszych i niepełnosprawnych. Naszym celem jest uświadomienie zagadnień związanych z Dostępnością i Widocznością stron internetowych i oprogramowania. Propagujemy również dobre praktyki i metody ulepszania swoich stron internetowych. Sieć Bez Barier to także działalność edukacyjna dla wszystkich, którzy nie poznali jeszcze korzyści płynących z posiadania nowoczesnej strony internetowej. Szkolimy i wspieramy firmy oraz instytucje, które dążą do przeciwdziałania „wykluczenia cyfrowego”, chcące umożliwić dostęp wszystkim zainteresowanym. Wydajemy certyfikaty potwierdzające dostosowanie strony, zgodne z ideą Accessibility i Usability.

Just4

Odzież dla osób z niepełnosprawnością – sklep just4

Czy w Polsce można kupić odzież dla osób niepełnosprawnych? Tak!

Nowo powstała polska marka just4 rozpoczęła sprzedaż tzw. odzieży adaptacyjnej – dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Obecnie oferta skierowana jest do kobiet oraz dziewcząt poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Marka w swoich projektach łączy funkcjonalność noszenia z najnowszymi trendami w modzie – skierowana jest do Klientek ceniących sobie komfort i nowoczesność. Podejście marki do kwestii codziennego ubioru różni się jednak nieco od tego stosowanego przy ubraniach regularnych, powszechnie dostępnych. Ciekawe fasony pozwalają na maskowanie mankamentów urody a jednocześnie podkreślanie jej zalet. Starannie wybierane wysokiej jakości tkaniny i dodatki sprawiają, że ubiór jest lekki i swobodny. Ponadto sklep umożliwia zamówienie wybranego modelu według indywidualnych potrzeb.

Możliwość zakupu ubrań just4 przez Internet sprawia, że bez wychodzenia z domu można w każdej chwili zamówić stylową odzież na różne okazje – na spotkanie z przyjaciółmi lub do pracy.

Marka just4 planuje poszerzanie asortymentu o kolejne modele dedykowane osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Zapraszamy do zapoznania się z tą unikatową ofertą na stronie sklepu www.just4.pl oraz dołączenia do społeczności just4

Stowarzyszenie „Słoneczko” w Skaryszewie

We wrześniu 2012 roku powstały na terenie Miasta i Gminy Skaryszew oddziały specjalne i klasy integracyjne, których zadaniem było kształcenie uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych, bez konieczności dowożenia ich na zajęcia do Radomia. Od tego momentu wiele zmieniło się na lepsze w zakresie kształcenia i dostępu do edukacji dzieci niepełnosprawnych, lecz mimo to okazało się, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego też w 2013 roku w oddziale specjalnym „Słoneczka” w Samorządowym Przedszkolu im. s. Gabrieli Sporniak przy wsparciu pani dyrektor Jadwigi Dróżdż zrodził się pomysł, aby założyć stowarzyszenie mające na celu wspieranie działań specjalistów pracujących z dziećmi. W lutym 2014 roku w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000497086 zostało zarejestrowane Stowarzyszenie „Słoneczko” w Skaryszewie.

Zadaniem tego stowarzyszenia jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z różnorakimi niepełnosprawnościami i deficytami rozwojowymi oraz osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Podejmowane działania mają również na celu zapobiegać marginalizacji środowiska dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz zapewnić odpowiednie warunki do wszechstronnego rozwoju ich potencjalnych możliwości. Stanie się to możliwe m.in. poprzez zakup profesjonalnego i specjalistycznego sprzętu do Sali Doświadczania Świata oraz Sali Usprawniania Ruchowego, z którego będą korzystać dzieci objęte kształceniem specjalnym oraz Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju w przedszkolu. Mamy nadzieje, że zachęci to rodziców dzieci niepełnosprawnych do zapisywania swoich pociech na te zajęcia.

Przedszkole wraz z nowo powstałym stowarzyszeniem prowadzi konkurs fotograficzny Foto Sprawni, rozstrzygany tym roku w dwóch kategoriach: niepełnosprawny autor zdjęcia oraz niepełnosprawny w kadrze. Fotografie napłynęły z całego kraju i mamy nadzieję, że wystawa pokonkursowa przedstawiająca osoby niepełnosprawne przyczyni się do pozytywnych i trwałych zmian w ich postrzeganiu. Informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej przedszkola oraz stowarzyszenia.

Osoby chętne mogą wesprzeć organizację konkursu oraz działalność stowarzyszenia wpłacając darowizny na konto: Bank Spółdzielczy w Skaryszewie 66 9150 0009 0013 8995 2000 0010.

Wszystkie osoby zainteresowane działalnością stowarzyszenia zapraszamy do Samorządowego Przedszkola w Skaryszewie. Nauczycielki pracujące w grupie Słoneczka udzielą wszelkich informacji.

Stowazyszenie słoneczko w Skaryszewie

Strona szkoły

Pająk Normana – specjalistyczna rehabilitacja ruchowa

Po ćwiczeniach na PAJĄKU potrafię przejść sama 10 kroków… Czekałam na tę chwilę 22 lata – to słowa Ani po rehabilitacji w Centrum Rehabilitacyjno-Medycznym Norman w Koszalinie, które powstało w 1994 roku i od tego czasu pomogło setkom pacjentów z całego świata.

Specjalistyczną rehabilitacją narządu ruchu centrum zajmuje się od samego początku. Pomoc niesiezespół lekarsko rehabilitacyjny wraz z obsługą ośrodka. Centrum posiada także swoich reprezentantów w Niemczech oraz USA.

– Jesteśmy jedynym właścicielem patentu na nowatorskie urządzenie sportowo-rehabilitacyjne „PAJĄK“, którego jestem twórcą – wyjaśnia Norman Łoziński – dyrektor Centrum NORMAN. – Przez lata działalności setki osób skorzystało z efektywnej i nowatorskiej terapii na tym urządzeniu. Skuteczność rehabilitacji została także potwierdzona przez wiele artykułów w prasie krajowej oraz zagranicznej.

Masz dawać chorym siłę, radość, nagradzać za wysiłek, otwierać na nowe życie – taki cel otrzymało urządzenie od jego konstruktora. Zadanie to z sukcesami realizujemypodczas turnusów rehabilitacyjnych organizowanych przez Centrum Norman.

www.norman.med.pl

www.normanrehabilitation.com

Fundacja „Porozumienie 1 czerwca” też jest z nami!

Porozumienie 1 czerwca” jest niezależną i
ogólnopolską Inicjatywą Obywatelską będącą odpowiedzią na systematyczne ograniczanie dostępu do leczenia finansowanego ze składek płaconych przez nas podatników. Porozumienie tworzą obywatele, pacjenci, opiekunowie chorych, lekarze, osoby niepełnosprawne. Tą akcję społeczną popierają i wspierają organizacje pacjencie, lekarskie, towarzystwa naukowe, portale internetowe i media.

System opieki zdrowotnej jest mniej lub bardziej sprawnym narzędziem do realizacji praw obywateli wynikających z artykułu 68 Konstytucji RP, gwarantujących obywatelom prawo do ochrony zdrowia poprzez dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Porozumienie 1 czerwca stanowi element działań obywatelskich mających na celu odwrócenie tendencji ograniczania leczenia finansowanego z ubezpieczeń społecznych, tendencji, która uderza w osoby chore, lekarzy, ale także w zwykłych obywateli. Jednym z postulatów Porozumienia jest budowanie efektywnego dialogu pomiędzy wszystkimi podmiotami systemu opieki zdrowotnej, jak również instytucjami administracji publicznej powołanymi do zapewnienia odpowiedniego dostępu do leczenia i tworzącymi normy prawne mające wpływ na jakość opieki zdrowotnej w Polsce.

Na czterech bez barier

Na czterech bez barier to strona, która skupia się na propagowaniu wszelkich inicjatyw społecznych, które przyczyniają się do integracji społecznej osób z niepełnosprawnością i włączania ich w każdy obszar życia. Inspirowana doświadczeniami autorki, pokazuje, że życie na wózku nie ogranicza się do siedzenia w przysłowiowych czterech ścianach, a wręcz przeciwnie, jest wiele możliwości, które pozwalają na aktywne działanie w społeczeństwie. Niepełnosprawność nie jest ograniczeniem.

Fundacja Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych Hussar

Fundacja Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych Hussar powstała w celu promocji tzw. Złotej Reguły Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych – nie oznacza to, że osoby z niepełnosprawnością nie potrzebują wsparcia ze strony innych osób. Niepełnosprawni chcą po prostu sprawować taką samą kontrolę nad własnym życiem i dokonywać takich samych wyborów każdego dnia jak osoby pełnosprawne. Nie tylko pomagamy osobom po wypadkach, do naszej fundacji mogą się zgłosić osoby bez orzeczenia o niepełnosprawności, zależy nam na jak najszybszej pomocy zwłaszcza po wypadku, bo tu jest bardzo ważny czas.

Nasze działania są kierowane również na różnych polach, takich jak:

  • wolontariat, który ułatwia wychodzenie z domu;
  • propagowanie idei Osobistego Asystenta;
  • pomoc i doradztwo prawne, co zrobić po wypadku komunikacyjnym samym poszkodowanym oraz pasażerom tych wypadków w pojeździe poszkodowanego i pojeździe sprawcy;
  • budowę sieci transportu dla Osób Niepełnosprawnych;
  • promocję aktywności zawodowej i społecznej Osób Niepełnosprawnych;
  • propagowanie i wspieranie systemów opieki domowej;
  • kursy i szkolenia Osób Niepełnosprawnych i ich opiekunów;
  • wspieranie i propagowanie idei Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych w Polsce;
  • inicjowanie zmian prawnych ułatwiających niezależne życie Osobom Niepełnosprawnym;
  • stworzenie internetowej platformy komunikacji;

pomoc i doradztwo prawne, co zrobić po wypadku komunikacyjnym;

 • poszukiwanie rozwiązań obniżających koszty zakupów sprzętu rehabilitacyjnego;
 • docieranie do lekarzy specjalistów, fizjoterapeutów i ludzi dobrej woli.

Fundacja Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych Hussar

Blog To Ci Się Należy – nowy Partner

Oto, jak redaktor bloga To Ci Się Należy (michaltrawka.wordpress.com ) – Pan Michał Trawka – uzasadnia jego powstanie:

Prowadzę naukę jazdy we Wrześni. 4 lata temu miałem czołowe zderzenie ze sprawcą. Nic mnie i kursantce się nie stało. Ale to jest tylko początek historii. Hania wyszła bez szwanku. Ja miałem szyta brodę i kilka miesięcy bólu. Do tego straciłem auto do nauki jazdy. Nie miałem pieniędzy na wynajem drugiego. Nie miałem pieniędzy na zatrudnienie pracownika, kursanci poodchodzili mi z nauki jazdy, bo nie chcieli długo czekać z jazdami. Nie miałem takiej wiedzy, że mogę walczyć o swoje zadośćuczynienie z OC sprawcy. Zapłaciłem 2000 zł prawnikowi, żeby poprowadził mi moja sprawę o 30 000 zł zwrotu za auto i moje zadośćuczynienie. Niestety, przegrał moją sprawę, a ja straciłem 32 000 zł. Sam prawnik był od wszystkiego: od rozwodów, alimentów, wypadków, spadków. Nie miał specjalizacji jak lekarz. Nie wiedziałem, że mogę skorzystać z kancelarii prawnej, która nie bierze nic z góry za prowadzenie sprawy, ale dopiero po jej zakończeniu. Bierze wyższy procent, ale wygrana jest od większej kwoty. I przy kolejnym wypadku skorzystałem z kancelarii, która pomogła mi we wszystkim. Dostałem rehabilitację za darmo. Mogłem dostać samochód zastępczy. Miałem dostęp do lekarzy. Szkoda, że moja poprzednia sprawa się przedawniła, bo nie miałem wtedy takiej wiedzy, że mogę wrócić do swojej sprawy i nawet zerwać umowę z nieuczciwym prawnikiem.

Powyższy wypadek miałem 24 kwietnia 2013 roku. Niby nic mnie nie bolało, tylko kręgosłup szyjny. Jednak do dziś odczuwam dolegliwości, a w lipcu 2013 trafiłem do szpitala, bo z bólu nie mogłem wytrzymać.

Lekarz-ortopeda ze Swarzędza w opinii lekarskiej zaznaczył w zaleceniach, że mam zrezygnować z pracy instruktora nauki jazdy. Nie daje mi gwarancji, czy przy kolejnym wypadku nie skończę na wózku inwalidzkim.

Tak zaczęła się moja przygoda w niesieniu pomocy osobom z niepełnosprawnością. Jestem wolontariuszem, niosę pomoc każdemu po wypadku. Uświadamiam poszkodowanego o jego prawach. Rozmawiam z rodzinami ofiar wypadków śmiertelnych i rodzinami, gdzie ich dzieci, żony, mężowie stają się osobami z niepełnosprawnością. Blog, który piszę, jest właśnie o prawach wszystkich osób poszkodowanych. Mam wiedzę, jak pomóc w sprawach odszkodowawczych. Mam wiedzę, jakie kancelarie działają nieetycznie i ze szkodą dla samych poszkodowanych i ich rodzin. Same rodziny przez swoją niewiedzę popadają w długi, biorą kredyty. Blog jest właśnie o tym, jakie działania należy uruchomić po wypadku. Rodziny nie myślą o pieniądzach w chwilach dla nich ciężkich, zwłaszcza w przypadku wypadku śmiertelnego lub gdy poszkodowany staje się osobą z niepełnosprawnością. Pieniądze nie zwrócą życia, pełnosprawności w wielu przypadkach, ale ułatwią życie rodzinom stanąć na nogi. Bardzo ważne, aby wybrali właściwie.

Blog będzie dalej rozwijany o tematykę, po co jest w ogóle Fundacja. Ludzie nie wiedzą i nie są świadomi, jak ta instytucja jest potrzebna.

Dlaczego to robię?

Przez moje wypadki, 2 razy bym zbankrutował, straciłem zdrowie, rozstałem się z żoną, bo ciągle nie było pieniędzy na życie, mieliśmy długi, a mam 11-letniego syna.

To nie życie, ale moje życiowe doświadczenie spowodowało, i uświadomiło mi, że wielu ludzi nie wie, jak walczyć o swoją godność i zadośćuczynienie, jakich kancelarii nieetycznych unikać. Ludzie, w chwilach wypadku, nie myślą o pieniądzach. Wielu z nich nawet mówi, że jak przyjdzie czas, to będzie rada. Właśnie tego czasu oni nie mają. Właśnie po to to wszytko robię.

Michał Trawka

www.michaltrawka.wordpress.com

Wydawnictwo Prio

Wydawnictwo Prio jest firmą stworzoną przez terapeutów. Od wielu lat pracujemy z dziećmi zdrowymi i niepełnosprawnymi. Wydajemy: pomoce logopedyczne, edukacyjne, poradniki, czyli przydatne i praktyczne materiały naukowe i dydaktyczne do wykorzystania przez osoby pracujące z dziećmi. Chętnie współpracujemy z logopedami, pedagogami, oligofrenopedagogami, surdopedagogami, tyflopedagogami, psychologami, nauczycielami związanymi z edukacją przedszkolną oraz wczesnoszkolną, osobami zaangażowanymi w procesy rehabilitacji dzieci, terapii i nauczania.

Organizujemy także warsztaty dla szkół i innych placówek w zakresie:

 • pedagogiki, surdopedagogiki, oligofrenopedagogiki, tyflopedagogiki,
 • psychologii rozwojowej, psychologii ogólnej,
 • logopedii.

Pomagamy w wydaniu książki lub:

 • poradników metodycznych,
 • pomocy logopedycznych, pedagogicznych,
 • opracowań własnych, zeszytów ćwiczeń.

www.wydawnictwoprio.pl
Wydawnictwo ,,Prio”
26- 600 Radom ul. Andrzeja Struga 78/ 54
tel. 533 333 347
721 126 003
506 119 747

 

Fundacja „Kawałek Nieba”

Fundacja Kawałek Nieba jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000382243 i posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Nasza organizacja pomaga chorym, niepełnosprawnym i ubogim dzieciom w leczeniu, rehabilitacji. Finansuje też zabiegi medyczne ratujące życie. Zajmuje się też dożywianiem dzieci z ubogich rodzin. Pomaga dzieciom, które zostaly osierocone lub których rodzice sami są ciężko chorzy. Nie przechodzimy obojętnie wobec dzieci skrzywdzonych przez przemoc w rodzinie. Kawałek Nieba dziala trzy lata. W tym okresie pomogliśmy już kilkuset dzieciom. Wielu podopiecznym udzielamy pomocy długofalowej. Wszystko staramy się dokumentować na naszej stronie internetowej kawalek-nieba.pl. Prosimy zwrócić uwagę na zakładki: Leczenie dzieci, Dożywianie, Apele-dzieci. Posiadamy zgodę na przeprowadzanie zbiórek publicznych, która została wydana przez Ministra Administracji i Cyfryzacji. Wszystkie środki finansowe przeznaczamy na pomoc dla podopiecznych. Działalność naszej organizacji opiera się na wolontariacie, w którym pracują głównie osoby niepełnosprawne. Współpracujemy z takimi organizacjami jak: Chcepomagać, Siepomaga, czy Wszyscy Klikamy. Chcemy się wciąż rozwijać. Współpracujemy również z radiem MMS i portalem ISPON. Najbardziej potrzebujemy środków na rehabilitację i leki dla naszych podopiecznych. Niedawno stworzyliśmy dyżury na komunikatorze Skype.

Szkoła Zarządzania Projektami – nasz kolejny partner

Szkoła Zarządzania Projektami jest jednym z dziewięciu projektów organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL. W nadchodzącym semestrze odbędzie się VI edycja szkoły w ramach projektu Szkół Rozwoju. Jest to cykl szkoleń połączony z tematyką z zarządzania zespołem i liderstwa, autoprezentacji, negocjacji oraz obszarem Project Managementu. W ramach praktyk uczestnicy zostaną koordynatorami swoich autorskich projektów skierowanych do grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.(www.szkolazp.apulengo.pl)

Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL zostało założone we Wrocławiu w 2005r. Zajmuje się szeroko pojętą edukacją w zakresie wielu obszarów tematycznych. Znajdują się w nich szkolenia, mi. n. z zarządzania projektami, wystąpień publicznych, coachingu, PR-u, zarządzania zasobami ludzkimi. Stowarzyszenie organizuje projekty aktywizujące wielu ludzi, co przyczynia się głównie podniesieniu kwalifikacji beneficjentów.

Stowarzyszenie Budujemy Przystań z Radomia

Stowarzyszenie Budujemy Przystań w Radomiu rozpoczęło swoją działalność w 2011 r. Znalazła się grupa ludzi, głównie nauczycieli, pedagogów i terapeutów, która zainteresowana była działaniem na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Po kilku wspólnych spotkaniach postanowiliśmy ubiegać się o rejestrację. W skład stowarzyszenia weszli również rodzice dzieci niepełnosprawnych (głównie z mózgowym porażeniem dziecięcym), kadra pedagogiczna przyszłej szkoły oraz osoby, które po prostu chcą pomagać innym. Głównym celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, a przede wszystkim zapewnienie wielopłaszczyznowych form edukacji, rehabilitacji prowadzącej do pełnej ich aktywności życiowej, zawodowej i społecznej oraz wspieranie ich rodzin.

W związku z tym, iż podstawowym celem Stowarzyszenia Budujemy Przystań jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym, postanowiliśmy otworzyć placówkę, w której dzieci będą mogły nie tylko uczyć się, ale także korzystać z różnych form terapii i rehabilitacji, a przede wszystkim czuć się bezpiecznie. W taki oto sposób powstał Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych, którego organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Budujemy Przystań w Radomiu. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Wspólnymi siłami udało nam się znaleźć odpowiednie miejsce dla szkoły oraz pozyskać ludzi dobrego serca, którzy nas wsparli i pomogli w otwarciu Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu przy ul. Wośnickiej 125 w dawnym internacie Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej. Mimo otwartej inicjatywy Władz Miasta Radomia i chęci pomocy w postaci użyczenia lokalu, przystosowanie go wymagało generalnego remontu. Mieliśmy dwa miesiące na przygotowanie i wyposażenie placówki, ale chęć działania, nadzieja i wytrwałość stale nam towarzyszyły. Większość środków i materiałów budowlanych udało nam się pozyskać samodzielnie szukając sponsorów i życzliwych ludzi, którzy zechcą nam pomóc. W pracach budowlanych pomagała nam przyszła kadra naszej szkoły oraz rodzice naszych uczniów. Dzięki życzliwości oraz ogromnej pracy i wsparciu wielu osób, w tym sponsorów i wolontariuszy, udało się zakończyć na czas wszystkie prace remontowe.

Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych rozpoczął działanie 1 września 2012 roku. W skład Zespołu wchodzą: Przedszkole Specjalne, Szkoła Podstawowa Specjalna oraz Gimnazjum Specjalne. Jest on przeznaczony dla dzieci: z niepełnosprawnością ruchową, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Obecnie uczęszcza do niego 30 uczniów. W przyszłości chcielibyśmy uruchomić jeszcze jeden etap edukacyjny skierowany dla młodzieży niepełnosprawnej – szkołę przysposabiającą do pracy. Oprócz zajęć dydaktycznych kładziemy duży nacisk na zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia dodatkowe, które umożliwiają wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. W ich ramach oferujemy: terapię ruchową, terapię logopedyczną, komunikację alternatywną i wspomagającą, terapię widzenia, terapię zajęciową, terapię psychologiczną, muzykoterapię, arteterapię oraz dogoterapię. Kadrę naszej szkoły stanowią wykwalifikowani specjaliści mający doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi: pedagodzy specjalni, terapeuci, rehabilitanci. Każdego dnia dążymy do tego, aby uczniowie na miarę swoich indywidualnych możliwości osiągnęli jak największy stopień niezależności, samodzielności i by mogli jak najlepiej funkcjonować w społeczeństwie.

I semestr roku szkolnego 2012/2013 był dla nas trudnym okresem, gdyż do stycznia szkoła funkcjonowała bez subwencji oświatowej. Powoli udało nam się jednak rozpocząć remont I piętra budynku. Z czasem udało nam się wyposażyć i oddać do użytku wszystkie sale dydaktyczno – terapeutyczne znajdujące się na parterze, m.in. Salę Doświadczania Świata. Od września 2013 roku przy Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych uruchomiliśmy Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni i zadowoleni. We Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju mogą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne od urodzenia do czasu podjęcia nauki w przedszkolu lub szkole. Przystąpiliśmy także do Sieci MPD, której misją jest porozumienie na rzecz wdrażania zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce, co oznacza działania na rzecz przestrzegania praw osób z niepełnosprawnością, w tym prawa do niezależnego życia, równego traktowania, pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Wydaliśmy trzy numery naszego Biuletynu opisującego życie i funkcjonowanie naszej placówki. Będzie się on ukazywał co 2-3 miesiące. W ciągu dwóch lat działalności staramy się pokazywać wśród społeczności lokalnej dobry przykład działania na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych. Nasze Stowarzyszenie zostało wyróżnione Certyfikatem Dobrych Praktyk przez Kapitułę Konkursu Radom Obywatelski pod honorowym patronatem Biskupa Henryka Tomasika. Wciąż się rozwijamy i doskonalimy, uczestnicząc aktywnie w różnego rodzaju szkoleniach i spotkaniach dotyczących problematyki niepełnosprawności. W 2013 r. Stowarzyszenie Budujemy Przystań zostało nominowane do nagrody Viventi Caritate – Żyjącemu Miłością. Nagroda honoruje osoby oraz organizacje, które działają na rzecz innych i szczególnie angażują się w pomoc drugiemu człowiekowi.

Chociaż ogrom prac został już wykonany dzięki wielkim sercom tych, którzy zechcieli nam pomóc, nadal przed nami ogromne nakłady finansowe. Razem udowodniliśmy, że jeśli się czegoś bardzo chce, to można to osiągnąć. Potrzeba tylko zaangażowania, chęci i współpracy. Udało nam się stworzyć szkołę, w której największą zapłatą za trud i poświęcenie jest uśmiech i zadowolenie naszych kochanych dzieciaków.

Przedstawiamy Wam informację o naszym nowym Partnerze – Hotel Concordia

„Najbardziej RODZINNIE jak tylko się da!

Hotel Concordia*** jest szczególnym miejscem na Rodzinny wypoczynek. Prócz urokliwego położenia w centralnym punkcie Karkonoszy, został pieczołowicie przygotowany na goszczenie Rodzin z Dziećmi.

Celem przewodnim było stworzenie hotelu przyjaznego rodzinie – całej rodzinie. Właściciele oraz Pracownicy Hotelu Concordia*** dokładają wszelkich starań by podczas pobytu, zarówno najmłodsi goście jak i ich Rodzice czuli się komfortowo. Jest miejscem, w którym można spędzić z Rodziną kilka dni z dala od zgiełku.

Komfortowo wyposażone przestronne pokoje, nieograniczony niczym widok na góry, ogromny ogrodzony ogród z licznymi atrakcjami – jest bezapelacyjnym plusem tego miejsca.

Hotel Concordia*** oferuje przestronne apartamenty – jedno lub dwu pokojowe z łazienkami, TV-SAT, Internetem, niektóre z tarasami lub balkonami i aneksami kuchennymi. Na czas pobytu możliwe jest bezpłatne doposażenie pokoi w udogodnienia dla Rodzin z małymi Dziećmi, min.: łóżeczko, wanienka do kąpieli, podgrzewacz do butelek i inne (szczegóły).

Concordia posiada również apartament przystosowany typowo dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Ponadto pomieszczenia główne (restauracja, sala konferencyjna, sala kominkowa, bar) znajdują się na poziomie 0, dając możliwość swobodnego poruszania się bez konieczności pokonywania wysokich progów.

Część apartamentów jest również przystosowana na przyjęcie Gości z czworonożnymi pupilami.

Hotelowa Restauracja zachęca wyśmienitym menu. Miłym zaskoczeniem jest karta dań, która prócz tradycyjnego, zawiera kolorowe menu przygotowane z myślą o najmłodszych.  Niepodważalnym atutem tego miejsca są liczne udogodnienia dla Rodzin z Dziećmi. Są tu krzesełka do karmienia, plastikowe naczynia i sztućce (z atestem), jednorazowe śliniaczki, a nawet kącik z zabawkami i kolorowankami, który uprzyjemni najmłodszym oczekiwanie na posiłek!

Specjalistyczna dieta, również nie stanowi przeszkody. Dla gości noclegowych, którzy mają specyficzne zalecenia dietetyczne, Szef kuchni oferuje, po wcześniejszym uzgodnieniu, w pełni zindywidualizowane menu serwowane w trakcie całego pobytu (więcej informacji).

Hotel Concordia*** wyróżnia się również szeroko rozbudowanym kompleksem rozrywkowym. Wszystko zostało tak pomyślane, by każdy z Gości od 0 do 105 lat znalazł coś dla siebie. Nastrojowy bar, w którego skład wchodzą sala bilardowa z profesjonalnym, 9-stopowym, angielskim stołem, przestronna sala taneczna, a także romantyczny salonik “Na Wieży” z pięknym widokiem na okolicę, zaciszna sala piecykowa “Pod Amorkiem”, sauny, jacuzzi, fitness, masaże lub zabiegi SPA oraz zabiegi w Centrum Terapeutycznym specjalizującym się w problemach narządu ruchu i kręgosłupa, kuszą na każdym kroku (więcej informacji). Nieodzownym plusem tego miejsca, jest olbrzymi ogrodzony ogród wypełniony atrakcjami: minigolf, boisko do piłki siatkowej, grill, kamienny amfiteatr z grillem i miejscem na ognisko, placyk zabaw, a w okresie letnim mały basen.

Dla Dzieci Concordia oferuje “Kącik Małego Artysty” z licznymi zabawkami, wyklejankami, puzzlami, grami planszowymi, basenem z piłkami, a także odtwarzacz DVD z bajkami, piłkarzami, darty, ping-pong, oraz konsolę X-box z licznymi grami (więcej informacji).

Unikalne położenie hotelu w centralnym punkcie Karkonoszy, zapewnia cudowne widoki na Kotlinę Jeleniogórską, zamek Chojnik, najwyższe pasmo Karkonoszy, w tym Śnieżkę. Okolica jest wspaniałym terenem do uprawiania zarówno spokojnego jak i aktywnego wypoczynku.  Ze względu na ogromną ilość tras i ścieżek spacerowych i rowerowych o różnej długości i trudności – jest prawdziwym rajem trekkingu. Bezpośrednia bliskość Karpacza, Szklarskiej Poręby oraz słynnych kurortów czeskich sprawia, że i narty i inne atrakcje Karkonoszy leżą w zasięgu ręki.

Każdego dnia cały zespół Concordii, dokłada wszelkich starań, by pobyty Rodzinne sprzyjały wypoczynkowi i regeneracji sił. Starania te doceniły organizacje certyfikujące – Concordia ma odznakę Hotelu Przyjaznego Rodzinie oraz Złoty Standard w obsłudze Klienta.

Można tam znaleźć coś, czego nie ma w zatłoczonych ośrodkach, a atrakcji jest tak wiele, że w ciągu kilku dni trudno poznać je wszystkie!

Więcej zdjęć i informacji na temat tego urokliwego miejsca, a także ofert pobytowych można znaleźć bezpośrednio na stronie Hotelu http://hotelconcordia.pl/ .”

 


Dane rejestracyjne


KRS: 0000331465
NIP: 199-00-87-330
REGON: 160257189

Pomoc prawna

Jesteś osobą niepełnosprawną? Potrzebujesz pomocy prawnej?

Napisz do nas na prawnik@shamrock.org.pl, a my postaramy się rozwiązać Twój problem.


Kontakt do Szkoły Językowej Fundacji Shamrock

Koniecznie przeczytaj

opp1
 • Organizacje pożyteczne społecznie według uznania ministra
 • Dotychczas ogólnie znane były wszystkim zasady dotyczące znalezienia się danego podmiotu trzeciego sektora na liście organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawniającej do zbierania na swoje cele statutowe 1% podatku od obywateli. ... czytaj więcej...
  grant-mini
 • Organizacje pożyteczne społecznie według uznania ministra
 • Dotychczas ogólnie znane były wszystkim zasady dotyczące znalezienia się danego podmiotu trzeciego sektora na liście organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawniającej do zbierania na swoje cele statutowe 1% podatku od obywateli. ... czytaj więcej...
  mieszkanie
 • Czy mieszkania plus będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych?
 • Plany rządu wyglądają ambitnie. Mające powstać mieszkania objęte programem Mieszkania Plus będą nie tylko tanie, ale także nowoczesne i... dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Postawienie tu znaku zapytania nie ... czytaj więcej...

  

  Partnerzy Fundacji Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock